Profile z tworzyw sztucznych charakteryzuje dużo większa wytrzymałość i elastyczność niż alternatywnych produktów drewnianych lub betonowych. Produkcja profili odbywa się w technologiach recyklingowych. Podstawowym budulcem są odpadowe tworzywa sztuczne takie jak PE, PA i PP. Technologia ta pozwala wytwarzać profile o różnych kształtach i kolorach, zgodnie z gustami i życzeniami odbiorców. Nie bez znaczenia jest też konkurencyjna cena w odniesieniu do produktów drewnianych czy metalowych.
Przetworzone tworzywa sztuczne mają znakomite właściwości fizyczne i chemiczne. Cechują się wysoką odpornością na destrukcyjny wpływ warunków atmosferycznych.
Profile można montować i poddawać obróbce z taką samą łatwością jak elementy drewniane. Są one barwione już w momencie produkcji i nie wymagają dalszej obróbki tj. szlifowania, malowania, itp. Jednak w razie potrzeby zmiany koloru istnieje możliwość lakierowania farbami syntetycznymi.
Oferowane profile znajdują szerokie zastosowanie w:
  • przemyśle (utwardzenie gruntów, wyrównanie powierzchni, przegrody, bariery, ogrodzenia specjalistyczne, oznaczenia w terenie);
  • budownictwie, drogownictwie i inżynierii (elementy barier akustycznych, oznaczenia dróg i autostrad, systemy regulacji linii brzegowych, pomosty wodne, systemy grodzące, wspierające nasypy i utwardzenie gruntów);
  • place zabaw i utrzymanie terenów zielonych (ławo-stoły, ławki, skrzynie kwiatowe, pergole, gazony, ogrodzenia, systemy rekreacyjne do parków, placów zabaw i ogrodów);
  • rolnictwie (elementy wyposażenia pomieszczeń zamkniętych oraz przestrzeni otwartych przeznaczonych do hodowli zwierząt, paliki ogrodnicze, elementy wspornikowe dla rośliny); oraz wiele innych zastosowań według potrzeb i pomysłów odbiorców.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi zastosowaniami i listą dostępnych profili. W naszej ofercie znajdują się zarówno gotowe konstrukcje, jak i profile do samodzielnego montażu i wykorzystania.